Sportovní hry seniorů v Táboře

20.09.2018 18:55
Dne 18. září 2018 se uskutečnil 1. ročník sportovních her seniorů v Táboře, které pořádal Svaz postižených civilizačními chorobami Tábor, Městská rada seniorů Tábor a město Tábor. Spolupořadateli akce bylo Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, o.p.s., pracoviště Tábor, Revma liga Tábor, Svaz diabetiků Tábor a Atletika Tábor. 
Na Stadionu Míru se sešlo 18 čtyřčlenných družstev, která se za mohutného povzbuzování a fandění na sportovní ploše i v ochozech utkala v šesti sportovních disciplínách. Her se zúčastnilo 72 aktivních mužů a žen ve věku 60 a více let, kteří postupně absolvovali připravené sportovní disciplíny. Jako první se házelo granátem na dálku, poté soutěžící sráželi plechovky tenisovým míčkem, dále se přesunuli k hodu kroužků na jehlan, následující disciplínou byl hod míčkem na panáka, následovala střelba florbalovou holí na malou branku a poslední disciplínou byl slalom (běh či chůze) na 25 metrů. 


A přestože všichni účastníci her vložili do svých výkonů maximální úsilí, ve většině případů prošli nástrahami jednotlivých disciplín s úsměvem na rtech. Jako odměnu za vynaložené úsilí si pak všichni účastníci odnesli diplom za účast a dárkovou tašku od partnerů akce. Na závěr byly vyhlášeny tři nejlepší družstva, která obdržela medaile a cenné dárky od spolupořadatelů a partnerů těchto her. Pořadatelé také nezapomněli vyhlásit a předat ocenění nejstaršímu účastníkovi 1. ročníku sportovních her seniorů, kterému bylo 87 let. 


Všem přítomným se akce velice líbila, všichni děkovali pořadatelům za realizaci a skvělou přípravu sportovních her a přislíbili účast i na dalších sportovních a kulturních akcích pro seniory. 
 
Zpracovala: Ing. Michaela Spálenková, DiS., vedoucí JCZPS, o.p.s., pracoviště Tábor