rok 2016

Tisková zpráva - Plníme přání seniorům
Od pátku 26. 8. 2016 do neděle 28. 8. 2016 čtyři dobrovolnice Jihočeského centra pro zdravotně postižené a seniory o. p. s. (Anna Bártová, Marie Bednárová, Alena Bínová a Eva Váchová) strávily v Nových Hradech na třídenním wellness pobytu, na který odjely v rámci projektu organizace Sodexo Pass a. s. "Plníme přání seniorům".
Dobrovolnice již mnoho let vypomáhají v Prachatickém dobročinném obchůdku, pomáhají organizovat nejrůznější akce a aktivizační činnosti nejen pro seniory a zdravotně postižené, ale i pro jejich rodinné příslušníky, a aktivně se podílejí na materiálních charitativních sbírkách. Tento pobyt byl naší formou poděkování za jejich neúnavnou a neocenitelnou pomoc.

Dobrovolnice se vrátily zpět nadšené a především odpočinuté. Chválily si jak ubytování a stravu v hotelu Rezidence, tak program. Ocenily vířivky, parní saunu i solní jeskyni. V průběhu víkendu si některé zde ještě navíc doplatily masáže a procedury nebo navštívily noční prohlídku místního hradu. Již nyníplánují, že by si rády podobný společný víkend zopakovaly.