Výstava pomůcek pro zrakově postižené

Předposlední říjnový den pořádalo Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory, o. p. s., pracoviště Jindřichův Hradec ve spolupráci s Tyflokabinetem České Budějovice, o. p. s.,  v prostorách jindřichohradeckého pracoviště Úřadu práce ČR výstavu kompenzačních pomůcek pro slabozraké a nevidomé.

Poskytnout každému zájemci možnost seznámit se s těmito pomůckami byl jeden ze záměrů této prezentace. Chtěli jsme oslovit skupinu osob se zrakovým handicapem a zároveň i veřejnost, do které se tito jedinci s větším či menším úspěchem začleňují.

Díky vstřícnosti jindřichohradeckého pracoviště Úřadu práce ČR se tato prezentace speciálních pomůcek stala akcí, která některým jedincům pomohla vyřešit otázku vhodné speciální pomůcky a zároveň i otázku sociálních dávek. Z jejich pohledu se nejednalo pouze o výstavu speciálních lup, mobilů, počítačových programů, čtecích zařízení a ostatních pomůcek, ale byl to první krok k vyřešení jejich složité situace způsobené zdravotním problémem. 

Skvělá spolupráce a vstřícnost pracovnic ÚP byla velmi pozitivně hodnocena pracovníky Tyflokabinetu i samotnými účastníky výstavy. Naše pracoviště se připojuje k uvedenému kladnému hodnocení a děkuje za prvotřídní partnerství při pořádání této akce.