Grantový program města Prachatice

Zooterapie a zooaktivity v Jihočeském centrum letos už po druhé

 

V úterý 3. října 2023, jsme opět přivítali terapeuty z Asociace zooterapie, aktivit a terapie o.p.s. Tentokrát přijela terapeutka Romana Bočková s asistentkami Kristýnou, Romčou a Simonou. Kromě papouška Ria, který byl u nás již minule, ještě přijel asistenční pes Argon, 3 morčata a králíček. Tuto českobudějovickou skupinku doplnila místní canisterapeutka Lenka Roučková se psem Danem.

 

Workshopu Zooterapie a ornitoterapie, který pořádalo Jihočeské centrum rovných příležitostí  z.ú., se zúčastnilo přes 80 osob z řad veřejnosti, obyvatelů DPS Na Sadech, studentů a pedagogů ze Střední pedagogické školy v Prachaticích, 2 skupinky klientů a pracovníků ze Stroomu Dub a pracoviště Stroomu v Prachaticích a v neposlední řadě pracovnice ze sociálního odboru Města Prachatice.

 

Bylo velmi zajímavé přihlížet tomu, jak účastníci této akce během 30 minutové sekce, pomalu pookřáli a i těm, kteří mají ze zvířátek mírné obavy či strachy, nakonec dokázali tito dobrosrdeční zvířecí kamarádi vykouzlit úsměv na tváři. Někteří zúčastnění dokonce překonali svůj strach natolik, že se pomazlili nejen se zmíněnými pejsky, morčaty a králíkem ale dokázali si sáhnout a nechat si na rameno posadit i upovídaného papouška Riu. Ostatně fotografie, které si z této akce radostně odnášeli, aby se mohli pochlubit, co zažili, mluví za vše. Zejména u klientů Stroomu Dub a našich seniorů nelze zapomenout na rozzářené oči plné radosti a zájmu, kdy se jim nechtělo od zvířátek nakonec ani odejít domů.     

 

Celá akce se mohla uskutečnit jen díky finanční podpoře města Prachatice. Děkujeme.

 

Zpracovala: Mgr. Hana Vlasáková, DiS.